Haber

Eringerfeld Gymnasium mezunları hasret giderdi

Eringerfeld Gymnasium mezunlarının geleneksel buluşmasının 6’ıncısı ekim ayının son Cumartesi gerçekleşti. Bu yıl 6’ıncısı yapılan mezunlar buluşmasına Eringerfeld Gymnasium sıralarından geçmiş 200 mezun katıldı. Eğitiminden dolayı yurt dışında olan bazı mezunlar ise, mezunlar buluşmasına video mesajıyla katıldı. Eringerfeld Gymnasium’un eski müdürlerinden Funke ise, eski öğrencileriyle bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirtip, ’’Şu an Hizmet Hareketi gönüllerinin Mogolistan’da açtığı okullara danışmanlık yapıyorum ve sık sık bu ülkeye gidiyorum’ dedi.

Eringerfeld Gymnasium müdür yardımcısı okul adına yaptığı konuşmada, 2006 yılında lisenin kapılarını eğitime açıp, 150 öğrenciyle yola çıktığını belirterek, ’’Şu an gördüğüm manzaradan dolayı çok mutluyum’ dedi. Kırgızistan’da tıp okuyan 2015 mezunlarından bir eski ögrenci ve İspanya’da masterina devam eden 2014 mezunlarından kaşıkoğlu, mezunlar buluşmasına video mesajıyla katıldı. Eski günlerden slayt gösterisi duygulu anlara sahne oldu. Mezun bir ögrencinin piyano dinletisi ise beğeni topladı.

Eringerfeld Gymnasium

2020 mezunlarından Ferhat bin Talat konumasında, hayatının en kötü gününün Eringerfeld Gymnasium’dan mezun olduğu 20 Haziran günü olduğuna işaret ederek, ’’Çünkü o gün artık Eringerfeld Gymnasium’dan ayrılma vakti idi. Yani arkadaşlarımdan, okulumdan ve yurdumdan ayrılma vakti idi. O günden sonra bugün arkadaşlarım ile bir araya gelip güldüğüm kadar gülmemişimdir.” dedi. Ferhat’ın konuşmasından sonra üniversitesi ve mesleğini bitirmiş olanlara gül takdim edildi. Programın sonunda Okul yöneticisi konuşmasında şunları söyledi: “Hayatta hangi konumda olursanız olun mutlaka gönüllü birşeyler yapın.” dedi. Programın en sonunda yemekhanede açık büfe yemek ikram edildi ve mezuniyet pastası kesildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu