Haber

ELA Kadınlar Derneği, yılın annesi ödülünü Ukraynalı’ya verdi

Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde 8 Mayıs Anneler Günü kutlaması yapıldı. Organizasyon ELA Kadınlar Derneği (ELA e.V.) ile Fontäne Kültür Merkezi ortaklığında gerçekleştirildi. Programa CDU Partisi Rheinland-Pfalz eyalet Milletvekili Marion Schneid katıldı.  Programın moderatörlüğünü ise Christ Ludwig yaptı.

Milletvekili Schneid, Almanca annenin kelime anlamına değinip, “Anne herkesin yerine geçebilir ama kimse annesin yerine geçemez.” dedi. Ayrıca ev içinde annenin daha çok sorumluluk aldığına işaret etti. Schneid, Korona sürecinden sonra bu tarz etkinliklerin tekrardan başlamasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Programa yaklaşık 180 kişi katıldı. Kültür merkezi öğrencilerinin resim, türkü, şiir ve şarkı sahne sunumlarıyla ve misafir sanatçıların farklı coğrafyadan müzik dinletisi ile devam etti.  Programın sonuna doğru yılın annesi ödülü takdim edildi. Adaylar arasında Türk, Alman, Suriyeli ve Ukraynalı anneler bulunuyordu. Ukraynalı iki çocuk annesi olması ve savaşın etkisini bir kenara bırakıp insanlık için üstün gayretlerinden dolayı ödüle layık görüldü. Program sırasında Ukraynalı bir derneğe verilmek üzere bağış toplandı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu