Yazarlar

Dünyayı gelecek nesilden emanet aldık | Zekeriya Çiçek

Biz bu dünyayı atalarımızdan miras olarak değil, gelecek nesilden emanet almışız meğer!       

Kar ve yağmur yağmadığı zaman her yer nasıl bir mikrop yuvası oluyor. İnsanlar ekolojik dengeyi sürekli bozuyor, ama bunun zararını birazcık kendileri, en çok ta kendilerinden sonra ki nesiller çekiyor.

Küresel ısınma petrol yakıtlarının fazla yanmasıyla meydana geliyor. Yeryüzüne güneşten gelen ışınların fazlalıkları uzaya geri dönemiyor. Sera etkisi meydana geliyor. Neticede, bu anormal durum atmosfer ısısının belli bir oranda artmasına sebep oluyor. Buzullar eriyor, sulak araziler çölleşiyor, canlı türleri yok oluyor.

Bir fabrika çıkardığı atıkları filtre etmek çok kaba bir teknoloji kullanıyor. Bu da tam olarak bir çevre temizliği sağlamıyor. Tabiat çarkı içerisinde görev verilmiş Rabbani makineler ise gürültü yapmadan insanların kirlettiği her yeri ve her şeyi temizlemeye devam ediyor.

Temizlemekle bırakmıyor başka bir forma sokarak tabiatın sinesine geri gönderiyor. Yaptığı hiçbir işte abesiyet olmayan Rabbimiz (cc), böylece varlığını bizlere duyuruyor.

     Ne gariptir ki, yemekten sonra ellerini bile yıkamaya alışamayan insan, kirlettiği tabiatın hal diliyle yaptığı muallimliğinden de nezafet ve temizlik dersini alamıyor.

Hizmetten |Zekeriya Çiçek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu