Bir gecede hayatı kararan üç kadının hikayesi “SILENT SCREAM” Amazon’da

Yazar Editör

Merkezi ABD’de olan insan hakları kuruluşu Advocates of Silenced Turkey (AST), hak ihlallerine uğradığı için ülkesinden ayrılmak zorunda kalanların yaşadıklarını kitaplaştırmaya devam ediyor.  Asılsız suçlamalarla hayatı karartılan 3 genç kadının yaşadıklarının anlatıldığı 160 sayfalık “Silent Scream” kitabı İngilizce olarak Amazon’da satışa çıktı.  8 ayda hazırlanan kitapta 3 farklı gerçek hikaye bulunuyor.

Suçsuzca hapisaneye atılmış bir mağdurun baş gardiyanın tehditlerine direnen mücadelesini, Yunanistan’a geçişini ona ailesine gelen özgürlüğü ama imtihanların devam edişini. Küçük oğlunun hastalığı karşısında şok olusunu okuyacaksiniz.

Çocuklarıyla  bir arada kalabilmek için akıl almaz zorluklara göğüs geren bir ailenin çektiklerini, küçücük bir kapıcı dairesinde ‘gık’ bile demeden doğum yapan genç kadınla, zulüm ülkesinde dünyaya gelen kimliksiz bebeğinin hikayesini bu kitapta bulacaksınız.

Ve Ege denizinin ortasında batan bir tekneyle faciaya dönüşen yolculuğu, o gece pek çok masuma mezar olan Ege Denizinin, yüzme dahi bilmeyen genç bir kadının canını muhafaza edişine şahitlik edeceksiniz.

Evlerini, işlerini, evlatlarını, ülkelerini kaybettiler ama doğrudan vazgeçmediler . Bu Kadınlar sesizce yazdılar dik durmanın gerçek hikayesini. Keşke gerçek  olmasaydı diyeceğiniz  bu 3 hikaye, sesizlikle  suskunluğun arasında yaşandı.

Silent Scream kitabını, Amazon‘dan, temin edilebilir dostlarınıza hediye edebilirsiniz.

https://twitter.com/silencedturkey/status/1445762399684861962?t=aje5eY2SgAkWCJYLP9WlPA&s=19

Amazon’dan temin etmek için

https://www.amazon.com/dp/B09HFXX59P/ref=cm_sw_r_awdo_navT_g_2E66QAKKN5ZQGY29TNQ6

 

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...