Haber

Belçika’da Hizmet gönüllüleri komşularının Paskalya Yortu’sunu kutladı

Hizmet gönüllülerinin, komşularının Paskalya Yortusu'nu kutlamak için, kendi yaptıkları ikramlarla Église Sainte Suzanne Kilisesi'nde düzenlenen ayini ziyaretleri, duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu

“Ramazan Ayı’nda bizler de sizlerle beraber olacağız”

Hz İsa’nın çarmıha gerilmesinin ardından, ölümünden dirildiğine inanılan ve Hristiyan dünyasının en önemli bayramlarından biri olan “Paskalya Yortusu” nedeniyle dünyanın farklı coğrafyalarındaki birçok kilisede ayin düzenlendi.

Belçika’daki “Église Sainte Suzanne” Kilisesi’nde gerçekleştirilen ayinin sonunda hem Hristiyanları hem de Müslümanları duygulandıran çok özel anlar yaşandı.

Bölgede yaşan Hizmet gönülleri, kilisedeki ayinin sonrasında, yapılan dua sırasında, komşularının ve kilise cemaatinin Paskalya Yortusu’nu kutlamak amacıyla, Église Sainte Suzanne Kilisesi’ne geldi.

Kiliseye ellerinde ikramlarla gelen Hizmet gönüllülerini gören “Église Sainte Suzanne” Kilisesi’nin sorumlusu, geleneklerde bugün sesiz olmak gerektiğini ancak gördüğü manzara karşısında çok duygulandığını ve bu geleneğini bozduğunu belirterek, “Bugün Paskalya ve gördüğünüz gibi (Hizmet gönüllerini göstererek) Hz. İsa dirilmiş. Birkaç hafta sonra başlayacak olan kutsal Ramazan Ayı’nda bizler de sizlerle berber olacağız” dedi.

Ayine katılanlar bu sözlere alkışlayarak destek verdi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu