Haber

Avustralya’daki Hizmet gönüllülerinden, evsizlere sıcak yemek ve gıda kampanyası

Korona salgınının yeniden hız kazandığı Avustralya’da, Hizmet gönüllülerinin kurduğu insanı yardım uruluşu Australian Relief Organisation (ARO), evsiz insanlara yardım kampanyası başlattı. Covid-19- salgınında yaşam şartları daha zor hale getirdiği ülkenin ikinci büyük şehri Melbourne’da, iki kampanya başlattıklarını belirten ARO Avustralya Koordinatörü Gürkan Gürbüz, kampanyanın Eylül ayına kadar devam edeceğini söyledi. Gürbüz, Sirius Eğitim Kurumları ve Royal Stacks şirketinin de katkılarıyla sürdürülecek olan (Homeless Winter Drive) kampanyası çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine, sıcak yemek ve içecek ile kullanılmamış giyim ve ihtiyaç malzemelerinden oluştuğunu kaydetti.

Food Van kampanyasıyla ilgili de bilgi veren Gürkan Gürbüz, ARO gönüllerinin yapacağı katkıyla evsizlere düzenli yemek dağıtımında kullanmak amacıyla sene sonuna kadar tam donanımlı bir sıcak yemek aracı (food van) almayı hedeflediklerini kaydetti.

Yurtiçinde faaliyetlerinin yanı sıra, çeşitli ülkelerdeki muhtaç insanlara yardım elini de uzatan Australian Relief Organisation’ın (ARO) bu kurban bayrımında, binlerce insanı sevindirdi. Avustralya’da toplanan kurbanların, Asya, Ortadoğu ve Afrika kıtasında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını belirten Koordinatör Gürbüz, ARO olarak, geçmiş yıllarda dağıtım yapılan ülkelere ilave olarak bu sene zor günler geçiren Yemen ve Lübnan’a da kurban ulaştırıldığını söyledi.

Gürbüz; “Kurban eti yerel partner kuruluşlarıyla, Filipinler, Endonezya, Pakistan, Yemen, Lübnan, Uganda, Kenya, Tanzanya, Malawi, Madagaskar ve Zambia da, muhtaçlara ulaştırıldı. Bu ülkelerde ayrıca COVİD-19 tedbirleri altında fakir halka ulaştırılması ayrıca çok büyük önem taşıyor. Salgın dağıtımın çok zor şartlar altında yapıldığı bazı ülkelerde, et dağıtımı askerlerin ve belediyelerin yardımlarıyla gerçekleştirildi. Ekonomik açıdan daha da zor gönler geçiren insanlar birkaç kiloluk et hediyesiyle bir nebze de olsa moral buldular. Bazı ülkelerde kurban etiyle beraber, gıda malzemeleri de dağıtıldı. Bu vesileyle çeşitli yardım projeleri düzenleyerek kampanyaya destek veren Amity, Sirius, Wisdom, Fountain ve Pinnacle kolejlerine, ISRA’ya, ARO gönüllülerine ve bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu