Haber

Almanya’nin Aelen şehrinde dernekler ırkçılığa karşı bir araya geldi

Almanya’nın Aalen şehrinde bulunan, Aakademie Kültür ve Diyalog Derneği 5 dernekle birlikte 21 Mart Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü etkinliğinde ırkçılığa karşı bir araya geldi. Aalen Belediyesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen dernekler rengarenk barış pankartlarıyla ırkçılığa karşı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdiler.

Aakademie Kültür ve Diyalog Derneği başkanı Mehtap Derin yaptığı konuşmada, dünyanın her yerinde ırkçılık sorununun olduğunu belirterek, başörtülü bir Müslüman olarak, Almanya vatandaşı olmasına rağmen defalarca ırkçılığa maruz kaldığını söyledi. Derin, ‘Hepimiz Barış içinde birlikte yaşamak istiyoruz.’ diyerek sözlerini tamamladı.

Etkinliğe katılan bütün dernekler ırkçılığa karşı diyalogun önemine dikkat çektiler. Derneklerin bir araya gelerek ırkçılığa karşı birlikte hareket etmeleri karşısında mutluluğunu ifade eden Aalen’in Papazı etkinliğe katılan derneklere teşekkür etti.  Etkinlik Alman müzik grubu ve Afrika grubunun gösterileriyle tamamlandı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu