Haber

AFSV’den açıklama:”Diyaloglar gerçeği yansıtmamakta”

Hizmet Hareketini temsil eden ve Newyork merkezli faaliyetlerini yürüten AfSV, son dönemde medyaya yansıyan Atlanta vakası ile ilgili  yazılan yazılarda,  Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’ye atfedilen bölümle alakalı bir açıklama yaptı.

Hocaefendi’ye aitmiş gibi sunulan diyaloglar gerçeği yansıtmamaktadır

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sevenlerine her zaman kul hakkına riayet ve kanunlara uygunluk tavsiyesinde bulunduğu belirtilen açıklamada son zamanlarda medyaya yansıyan ifadelerin Hocaefendi’ye ait olmadığı belirtildi.

Açıklamanın Tam Metni:

“Son günlerde sosyal medyada gündeme gelen iddialarla ilgili açıklama

son günlerde sosyal medyada gündeme getirilen iddialarla ilgili fethullah Gülen Hocaefendi’ye rahatsızlıklarının el verdiği ölçüde bilgi verilmiştir.

Fethullah Gülen Hocaefendi hayatı boyunca hep hakkı tavsiye etmiş ve her zaman istikamet üzere hayat sürülmesinin önemini vurgulamıştır.

Sevenlerine her işlerinde kul hakkına riayet, kanunlara uygunluk ve ahlak kurallarına bağlılık tavsiyesinde bulunmuştur.Tarih ve yüzlerce hadise buna şahittir.

AFSV'den açıklama:"Diyaloglar gerçeği yansıtmamakta" 1

13/07/2020 tarihli yazıda iddia edilen ve birebir aktarımla Hocaefendi’ye aitmiş gibi sunulan diyaloglar gerçeği yansıtmamaktadır.”

Sayglarımızla…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu