Haber

ABD’de iftar ‘Ramadan for Youth TV’ ile bir başka güzel olacak

 

İftar vaktini daha bir güzelleştirecek programlara ABD’den de bir yenisi eklendi. ABD genelinden gençlerin hazırlayıp sunacağı Ramadan for Youth TV iftar programı, Ramazan-ı Şerif boyunca her gün 18:30’da ekranlarda olacak. İlk program 13 Nisan’da seyircilerle buluşacak.

Sky Academy tarafından geçen yıl ilki yapılan programın bu yıl ikincisi ekranlarda olacak. Ramazan iftarlarında seyircileriyle buluşmak için hazırlıkların bundan 3 ay önce başladığı program 103 liseli ve üniversiteli öğrencinin gönülden katkılarıyla hazırlandı.

İki gencin sunacağı iftar programının içeriğinde peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve sahabe efendilerimizin hayatlarından kesitler, dualar ve sohbetler yer alacak. Ayrıca kahoot yarışmasından Müslüman bilim insanlarına kadar 20 farklı program içeriği izleyicileriyle buluşacak.

Her gün yayının sonunda programın içerisinden sorulacak sorularla bir yarışma da düzenlenecek ve ilk 10’a giren öğrencilere 5$ gift kart gönderilecek.

Her yaştan gence hitap edecek programın amacı ise çocukların ve gençlerin gönül dünyalarında Ramazan’ı ve orucu hissettirmek, ayrıca her evde bir Ramazan havası oluşturmak.

Program saatleri bazı yerlerde şu şekilde olacak:

Almanya: 12:30am

Chicago: 5:30pm

Texas: 5:30pm

California: 3:30pm

Türkiye: 1:30am

Programlar ise şu şekilde belirlendi:

1-Kahoot

2-Daily Dua

3-Did You Know

4-Surah of The Day

5-Ramadan Recipes

6-Seeking Gratitude

7-Life of Sahabas

8-Muslims Who Left Marks in History

9-Ramadan Corners

10-Ramadan Along The World

11-From our viewers

12-Quotes oft the Day

13-Musif of the Day

14-Ramadan Talks

15-What Did I Learn?

16-What Do I Know?

17-Talk Show

18-Chess

19-Islamic history

20-Ramazan Stories

21-İmportans Mosques

22-Tesbihat

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu