Haber

Enes Kanter’den doğum gününü kutlayan minik basketçilere büyük jest

 

NBA Basketbol Ligi’nin yıldız oyuncularından Enes Kanter, Atina’dan doğum gününü kutlayan küçük basketbolcuların jestini karşılıksız bırakmadı. Kanter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “En yakın zamanda oraya gelip bir basketbol maçı yapacağız” dedi.

Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan ve Yunanistan’da yaşayan ailelerin çocukları, NBA yıldızı Enes Kanter’in doğum gününü hazırladıkları bir kliple kutladılar.

Klibin ikinci yarısında ise ‘Bunlar da bizim Atina’nın yıldızları’ denilerek, kısa bir süre önce Atina’da faaliyete başlayan Spor Akademi’nin küçük kursiyerlerine yer verildi. NBA’in yıldız adayları da Kanter’in doğum gününü kutladı.

Miniklerin büyük jestini karşılıksız bırakmayan Kanter ise sosyal medya hesabından Atina’da çocuklarla maç yapma sözü verdi. “Ben tek siz hepiniz” diyerek miniklere meydan okuyan Kanter;

“Ben kendimi bir dev adam zannederdim, ta ki sizleri görünceye kadar.

Yunanistan’daki tüm minik DEV kardeşlerim,

Güzel mesajlarınız için çok teşekkür ederim.

Hepinizi çok çok seviyorum.

En yakın zamanda oraya gelip bir basketbol maçı yapacağız

Ben tek siz hepiniz

Hazır olun”

ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/EnesKanter/status/1395675244103360512

Yunanistan’a sığınmak zorunda kalan mülteci çocukların yaşadığı travmayı silmeyi amaçlayan Spor Akademi, birkaç ay önce faaliyete başladı. Çocukların yaşadığı zor günleri atlatmasına ve sosyalleşmesine yardımcı olabilmek amacıyla açılan kursun hocaları ise yine kursiyer çocuklar gibi Türkiye’den göç etmek zorunda bırakılan yargı mensupları.

Haftada iki gün antrenman yapılan kursta 50 civarında kayıtlı öğrenci bulunuyor. Şimdilik tamamen amatör olarak faaliyetlerine devam eden Spor Akademi, ilerleyen zamanda profesyonel bir organizasyona dönüşmeyi amaçlıyor.

Diğer yandan Spor Akademi öğrencileri geçtiğimiz günlerde Enes Kanter’i Atina’da maç yapmaya davet etmiş ve bu meydan okumayla gündeme gelmişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu