Haber

Zehra Karahan, ‘Kader’den sonra zulmü müzik klibiyle duyurmak için destek bekliyor

Zehra Karahan, 1992 Almanya Augsburg doğumlu. Zehra Karahan’ın, Türkiye’de Hizmet Hareketi mensuplarının 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını beyaz perdeye aktardığı kısa film Kader, 5 farklı festivalde ödül aldı. ’’Sinemaya olan ilgimi çok geç fark etmiş olsamda güzel projeler yapmak için geç kaldığımı düşünmüyorum.’’ Diyen Zehra Karahan, şimdilerde yeni bir proje için kolları sıvadı. Bachelor tez projesi kapsamında Aralık ayında bir müzik (Rap) klibi çekmek isteyen Karakan, tıpkı kısa filmi Kader gibi çocuklara yapılan zulm ve şiddeti müziğin diliyle anlatmak istiyor.

Zehra Karahan, 2018 yılından beri SEA Institute’de Film Prodüksiyon (Yönetmenlik) bölümünde eğitimine devam ediyor. Eğitiminde edindiği tecrübeyi insan haklarını savunmak adına kullanmak istiyor. 13 dakikalık, kısıtlı bütçeyle çektiği kısa film Kader’de, Türkiye’den ayrılmak zorunda kalan bir ailenin kaçış serüvenini işledi. ’’Bu filmi çekme amacım başından beri insanların sessiz çığlıklarını duyurmaktı.’’ Diyen Zehra Karahan’ı Kader’i 5 farklı festivalde ödül aldı.

Kader’den sonra yeniden kolları sıvayan Zehra Karahan, Bachelor tez projesi kapsamında Aralık ayında bir müzik (Rap) klibi çekmeye hazırlanıyor. Sanatın ve müziğin büyülü gücünü kullanmak isteyen Zehra Karahan, ’’Bu projeyi gerçekleştirmek, bütün dünyada zulme uğrayan çocuklarımıza küçükte olsa bir ses olabilmek adına sizlerin desteğinize çok ihtiyacım var. Bu hayalimi gerçekleştirmem de bana yardımcı olabilirseniz, beni çok mutlu edersiniz.’’ Açıklamasını yaptı. Projesi için Gofundme üzerinden yardım kampanyası başlatan Karahan’ın hedefi 5000 Euro toplamak.

Zehra Karahan’a destek olmak için Gofundme üzerinden bağış yapacağınız link:

https://www.gofundme.com/f/ocuk-haklar-ile-alakal-mzik-klibi?utm_campaign=p_nacp+share-sheet&utm_medium=copy_link&utm_source=customer

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu