Haber

Velbert şehrinin minikleri koronayla mücadele edenlere teşekkür etti

Maske dikiyorlar, yaşlılar için alışverişe çıkıyorlar ve en önemlisi moral dağıtıyorlar.Clavis Eğitim,Kültür ve Diyalog Derneği’nden bahsediyoruz.

Almanya’nın NRW eyaletine bağlı Velbert şehrinde faaliyet gösteren dernek,  örnek bir dayanışma sergiliyor.

Dernek gönüllülerinin çocukları, Korona virüsüne karşı hayatlarını ortaya koyarak  çalışanlar için mini bir klip çekerek moral vermek istedi.Yaptıkları resimleri bir araya getiren minikler kamera karşısına geçti.Meslek gruplarının yazılı olduğu resimleri göstererek hepsine birden teşekkür edildi.Yapılan video klip derneğin sosyal medya hesaplarından da yayınlandı.

Unser Dankeschön Video von den Clavis Kids für unsere Corona Helden.

Velbert şehrinin minikleri koronayla mücadele edenlere teşekkür etti 2

Gepostet von Clavis e.V. am Samstag, 11. April 2020

Clavis Derneği korona sürecinde çevresindekilere ışık olmaya devam ediyor.Bölgesinde bulunan komşularının telefonla hal hatırını soruyor, alışverişe gidemeyenlerin imdadına koşuyor.

Dernek yetkilileri yaşanılan süreçle ilgili sitemize bazı açıklamalarda da bulundu.Açıklamada:Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona pandemi sürecinde insani olarak sorumluluklarımızın farkındayız ve Yaşadığımız coğrafyanın aktüel durumdan kaynaklanan sorunlarına çözüm ortağı olma düşüncesindeyiz. Yaşlı ve evden çıkması risk olan herkese, alışverişlerini yaparak yardımda bulunma projemizin yanında aynı zamanda da evde yalnızlık hissedenleri arayarak moral verme onların yanında olduğumuzu hissettirme projemizi de yürütüyoruz.
Biz bunları yapmaya çalışırken pandemi süresince bizler için görevlerini yapan, kamuya hizmet eden tüm meslek guruplarına teşekkür etmek istedik. Üyelerimizin çocukları ile organize ettiğimiz çalışma ile kamu yararına çalışarak hizmetlerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz ve yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu