Haber

Time To Help’in yardım TIR’ı Köln’den yola çıktı

Hizmet Gönüllüleri  Atina’daki kardeşlerini unutmadı.10 tonluk yardım TIR’ı Köln’den yola çıktı.

Türkiye’deki baskı ve zulüm tüm hızıyla sürüyor. Akademisyen, öğretmen, işçi, memur, ev hanımı, çocuk ve yaşlı demeden yüzbinlerce hatta etki alanıyla milyonlarca kişi hukuksuzlukların hedefi oldu ve olmaya da devam ediyor.

Baskı ortamında kalanlar acı da olsa, bir bir memleketlerini terk etmek zorunda bırakılıyor.

Time to help e.V. ve Köln‘de faaliyet gösteren Forum Colonia für kulturelle Vielfalt e. V. derneğinin ortaklaşa düzenlediğ Yunanistan’daki Hizmet Gönüllüleri’ne destek   organizasyona NRW’deki Hizmet Hareketi gönüllüleri katıldı.

Atina’da yaşayan mülteci aileler için hazırlanan 10 tonluk ayni yardımı Köln‘den dualarla yola çıktı. Yunanistan’a geçmek zorunda kalan ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzattı.

Dernek yetkililerinden alınan bilgiye göre  bu ay giyim eşyası ve  oyuncaktan oluşan  2 tır, gıda ve erzaktan oluşan 1 tır yardım organizasyonu planlandı. Haftaya ikinci tırın ay sonuna doĞru da gıda ve erzak tırının yola çıkacağı belirtildi.


Yetkililer, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde yapılan bu anlamlı yardımla Yunanistan‘da zor şartlar altında yaşayanların  unutulmadığını göstererek kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu