Taziye Defteri

Şengül Ağabey'in Ardından!

 
 
 
 
 
* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.
E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
Girişinizin ancak biz inceledikten sonra ziyaretçi defterinde görünmesi mümkündür.
Girişleri düzenleme, silme veya yayınlamama hakkını saklı tutarız.
371 içerik
ALİ YENİ Şehir: KONYA Tarih: 29/07/2021 Saat: 10:16
RABBİM RAHMET EYLESİN. MEKANI FİRDEVS CENNETLERİ OLSUN. AMİN
Ö.C. Şehir: Brüksel Tarih: 28/07/2021 Saat: 19:35
Rabbim Mehmet Ali Şengül abimizden razı olsun. 1-2 defa muhabbetine katılmak nasip oldu. Daima Allzh yolunda, Efendimize laik ümmet yolunda bir hayat sürdürdüğüne şahitiz.. yakınlarına sabır ve selamet dilerim.. Selamlar Belçika/Bxl
Tuncay Şehir: Denizli Tarih: 26/07/2021 Saat: 00:09
1991 de Ordu da öğrenci evinde misafir etmiştik kendilerini. Bize gösterdiği ilgi alaka hepimizi adeta büyülemişti. O Bizde bıraktığı o etkinin nedeniyle yaz tatilinde kendisini ziyaret etmek maksadıyla görev yaptığını öğrendiğim İzmir'deki Kadife Kale Camisine gittim. Akşam namazı kılınıyordu. Namazın ardından cemaatten bekleyenlerle ilgilendi. Daha sonra bana hoş geldiniz dedi. Sarıldık. Tam o sırada birisi geldi, M Ali hocama fıkıhi bşr konu sordu. Hocam konuyu izah etti sonra bana döndü, "konuya eklemek istediğiniz var mı" dedi. Şok oldum. 20 yaşında çocuk denecek birine ekleyeceğiniz var mı diyor!!! Tevazu Abidesi Hocam Mekanınız Cennet, Efendimiz (sav) komşunuz Olsun İNŞALLAH
Mahir Şehir: Mardin Tarih: 25/07/2021 Saat: 22:50
MEHMET ALİ ABİ, Kutlu yolun bahçıvanı... Güzel insan.. Rabbim sizi Efendimiz(s.a.v)'e komşu eylesin. Başımız sağ olsun. Mekanı Cennet olsun
Hakan Şehir: Danimarka Tarih: 25/07/2021 Saat: 22:29
Allah rahmet eylesin. Başta Hocamiz olmak üzere, ailesi ve hizmetimizin başı sağolsun. Kabri nur mekani cennet olsun inşallah…
Selim Şehir: Bolu Tarih: 24/07/2021 Saat: 09:51
kendİni adadığıN hakk davasıNA, hizmet uğruna hayatının 50 küsür senesini verdin. hizmet adına birçok iLklere İmza attın. vietnamda bir okuLa adım atmadan başını kaLdırdın ve binAya bakarak "Hİzmetin ilk eVini fakir kiralamıştı, şimdi viEtnamda bİr okula girecegiz." diyerek hamd murakabesiNe dalmıştıN. sen hiçbir şey Anlatmasan, o altında hüzün gizlİ mütebessim çehren hakikatLEri aleme ilan ediYordu. sen elinden geldiği ölçüde davetlere Hep İcabet etmeye çalıştın ve o kadife sesinle ve titReyen gönlünle hem güldün hem ağladın ve hakikatlari il ettin ve ölü gönüllere adeta ab-ı hayat serptin. verdiğin sözlerde durdun ve büyüğünden izinsiz Cennet davetlerİne bile icabet etmedin. müslümanın "bir günlük hayat"ı nasıl olUr hem yaşadıN hem anlattın. hızırî adımlarla dünyayı dolaştın ve geçtiğin yerleri yeşertip geçtin. MEKÂNIN CENNET-ÜL FİRDEVS olsun. KOMŞUN HABİB-İ EKREM , TEMAŞAAN her daim CEMALULLAH OLSUN. rabbim bizleri şefaatine nail eylesin cennette sana komşu eylesin. ailene ve geride kalan hizmet erlerine sabr-ı cemil nasip eylesin.
Sydneyli ebuhamza Şehir: Brisbane / Avustralya Tarih: 22/07/2021 Saat: 21:30
Mehmet Ali hocam! Dert babası. Gönül insanı. Hizmetin emsali. İnşallah orada bizlere şehadet olursunuz. Sizi Allah ve Efendimiz için çok sevdik. Rabbim Efendimize komşu eylesin.
Derya Tarih: 19/07/2021 Saat: 23:38
Bize güzel bir yol,samimi yol arkadaslari biraktin.Ben senden raziyim,Rabbim benide sana benzetsin inşallah. Bu dünya gözüyle göremedim ama Efendimizin yaninda görüşmeyi tanismayi Rabbimden diliyorum.
Ömer Şehir: Bavyera Tarih: 17/07/2021 Saat: 20:03
Başımız sağolsun. Rabbim onu da bizi de Efendimize komşu etsin.
Hümeyra Tarih: 17/07/2021 Saat: 06:52
Mehmet Şengül ağabeyin vefatından sonra adeta yere düşen tohum ve sonrasında yetmişbin veren başak misali bir ölüp binlerce diriliş olarak hissediyoruz Allah’ın izni ve inayetiyle. O bizim örnek ağabeyimiz . Allah her daim örnek almayı nasip etsin. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Ahirette de Efendimiz’le ve onunla beraber oluruz inşaallah. Derin izler bıraktın Mehmet Ali Şengül abi. Biz senden razıyız, Rabbimin de seçkin kulları arasına sizi almasını niyaz ediyoruz. Rabbim HAS KULLARI’yla haşr eylesin sizi ve bizi. Amin.
Bahattin Adam Şehir: ABD Tarih: 16/07/2021 Saat: 06:09
Guzel hocam, mutebesim ve mazlum hocam Allah sana rahmet etsin.
Recep Atici Şehir: Kiel Tarih: 16/07/2021 Saat: 05:18
Gördüğünüzde Allah'ı hatırlatan, bilginizi artıran, ilmiyle de size ahiretin yamaçlarında gezdiren şefkat ve merhamet kahramanı M. Ali hocam her fani gibi Hakkın rahmetine kavuştu. Daha doğrusu bir ömür boyu haliyle, kaliyle kendisini anlattığı Efendimiz (sav)'e kavuştu. Sema ve arz onun ayrılığına ağladı. İnsan ismine yakışan insanlar onun için gözyaşı döktü. O hüsnü şahadetle bu dünyanın kazuratından kutuldu. Kurban öncesi bu davanın bir kurbanı olarak ruhunun ufkuna yürüdü. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Bizleri de ona yakışır hizmet insanı vasfı kazandırsın. Mekanı Cennet olsun inş. Rabbim Efendimize komşu eylesin. Amin.
Selehaddin Şehir: Ankara Tarih: 15/07/2021 Saat: 21:00
Hey gidi gunler... 2006 yilinda tesadufen karsilastigimiz bolulu ismailin yerinde vakti olmamasina ragmen bizi kirmadan 30-35 dk sohbet etmisti de dua istemistik kendisinden... Mekanin cennet olsun aslan hocam...
Zehra Şehir: Düsseldorf Tarih: 15/07/2021 Saat: 16:25
Güzel abim hakkınızda söz söylemek ne haddimize Bir gün bir yerde ayaküstü karşılaştık dua istedik sizden siz de herzamanki nezaketinizle dua ettiniz bizlere, Rabbim sizi cennetinin en güzel yerinde ağırlasın efendimize(SAV) komşu eylesin.
İclal Şehir: Dortmund Tarih: 15/07/2021 Saat: 14:09
Büyüğümüzün övgülerini alan Samsunlu hoca olarak tanıdım, alnında secde izi ile aramızda olan Hizmet Eri olarak bildim.Bütün ömrünü Hizmete adayan, Hizmeti öğrendiğimiz Değerli Hocamız,Çok acıttı ayrılığınız...Gidişinize gök ehli bile ağlıyordu. Öyle güzel bir ömür ki,İstikametle,hizmetle...RABBİM Bizlerede nasip etsin böyle bir hayatı.ALLAH geride kalanlara başta Büyüğümüze Sabr-ı Cemil versin...
Ömer Şehir: Pennsylvania Tarih: 15/07/2021 Saat: 03:44
Size ağlamıyorum güzel ağabeyim. Siz inşaallah dostlara kavuştunuz. Bir yitik olarak arkanızdan halime ve ayrılığa ağlıyorum günlerdir. Nolur YaRab, nolur YaRab birimizi aldın binler Şengül abi bizlere lutfeyle YaRab.
Hasan Güdük Şehir: Eindhoven Tarih: 14/07/2021 Saat: 20:21
Muhterem Hocam, Allah ruhunuzu şad eylesin.Peygamber Efendimize (SAV)komşu, sahabeye arkadaş,hizmet insanlarına öncü eylesin. Muhterem büyüğümüze de sabır lutfetsin. Hocamın hakkınızdaki kanaatinden sonra bize ancak sizleri tebrik etmek düşer.Ne mutlu sizlere ki hayatınızı hizmetle geçirdiniz ve hizmette noktaladınız.Allah hepimizi sizin gibi duru bir ömür yaşayıp hakka yürüyenlerden eylesin. Mekanınız cennet olsun inşallah. Orada bizleri de aranıza almanızı umuyorum. Rabbim kalanlara sağlık, sıhhat, afiyet ve hizmetle geçen bir ömür nasip etsin.
Güray Sirkecioğlu Şehir: Sao Paulo / Brezilya Tarih: 14/07/2021 Saat: 18:53
Mehmet Ali ağabeyi brezilyada bir kez görme fırsatım oldu. Çok hoş sohbet yapmıştı bize. Brezilya hizmetleri için bize çok güzel aşk şevk vermişti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Hizmete devam!
Yusuf Şehir: Kassel Tarih: 14/07/2021 Saat: 18:06
Hocamıza Rabbimden rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Bütün yakınlarının başı sağolsun.
Eşref Şehir: Dortmund Tarih: 14/07/2021 Saat: 12:48
Allah'a ısmarladık abi. Biz de hemen arkandan geleceğiz zaten. Çoğu gitti, azı kaldı. Allah seni bizim gibilere şefaatçi eylesin. Yaraladı kalbimizi abi bu gidişin, ama takdir büyük yerden. Senin gibi güzel ınsanlar, ölümü bile farklı bir anlam ve hisse çeviriyor çok değerli Abim.
Başa dön tuşu