Haber

Respect Graduate School’un Kur’an Tilaveti dersleri devam ediyor

Respect Graduate School’un online Kuran Tilaveti dersleri devam ediyor. Tamamiyle online verilen derslere öğrenciler dünyanın dört bir yanından katılabiliyor.

Kadın ve erkek sınıfları ayrı olan program, Dr. İsmail Büyükçelebi rehberliğinde oldukça kaliteli bir hoca kadrosu ve muhatapların ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış beş ayrı seviyeden dersleriyle, bu zamana dek Kur’an okumayı öğrenememiş, ya da tecvid, meharic-i huruf gibi konularda eksikleri olan hemen her yaştan öğrencinin ihtiyacını karşılıyor.

Program içerisinde Kur’an okumayı bilen ancak okumasını hızlandıramamış öğrenciler için ayrı bir sınıf açıldı. Bu dönemki dersler 12 haftadan oluşuyor ve 10 kişiyi aşmayan sınıflarda öğrenciler ehliyetli hocalardan birebir ders görme imkanı buluyor. Derslerin gün ve saatleri bilhassa hayatı yoğun geçen yetişkinler gözönünde bulundurularak hazırlandı. Online eğitim vasıtasıyla insanların evlerine kadar ulaştırılan eğitim hizmeti bu zamana kadar Ku’ran okumasını geliştirememiş olanlar için artık mazeret bırakmıyor. Zira Kur’an okumanızı geliştirmek size bilgisayarınızın tuşu kadar yakın! İlgi duyanlar derslere www.respectgs.us adresinde Türkçe Dersler başlığı altından kayıt olabiliyor.

İsmail Büyükçelebi, ders ve programların amacını şöyle özetledi: ”Kur’an-ı Kerim’i düzgün okumanın şartı üçtür.
1-Harfleri mahreçinden çıkarmak,
2-Harflerin sıfatlarını vermek,
3- Tecvit kaidelerine riayet etmek.
Biz verdiğimiz bu Kur’an derslerinde hedefimiz; bu üç şartı öğretmek ve talim dersleri ile bunları pekiştirerek kardeşlerimizin düzgün Kur’an okumalarını sağlamaktır.
Bir de kardeşlerimiz Kur’an-ı Kerim okurken lahm-i celi ve lahn-i hafi denilen büyük ve küçük hatalara düşmekten onları korumaktır.
Kardeşlerimizin çoğunun da bu derslere ihtiyacı olduğu kanaatindeyiz. Buna muvaffak olabilmek için de en ehliyetli hocaları bulup onlarla bu dersleri devam ettiriyoruz inşallah.”

Sizde Kur’an-ı Kerimi güzel okumak istiyorsanız geç kalmış değilsiniz.Kayıtlar devam ediyor.

Respect Graduate School’un Kur’an Tilaveti dersleri devam ediyor 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu