Nordic Monitor’ün Türkçe Twitter hesabı yayında

Yazar Hizmetten

İngilizce yayın yapan Nordic Monitor haber sitesi, Türkçe twitter hesabı açtı. Çarpıcı dosyaların Türkçe özetlerine ve belgelerine bu @NordicMonitorTR adresinden ulaşabilirsiniz.

İngilizce yayın yapan Nordic Monitor haber sitesi Türkiye’den daha çok okuyucuya ulaşmak için sosyal medyayı seçti. Türkçe Twitter hesabı açan site haber özetleri ve Türkçe özel içerik paylaşmayı planlıyor.

Geçen sene Stockholm’de kurulan Nordic Monitor’ün yayın direktörlüğü Today’s Zaman eski Ankara temsilcisi Abdullah Bozkurt yapıyor. Bozkurt’un yardımcılığını kapatılan Meydan Gazetesi genel yayın yönetmeni Levent Kenez yaparken, eski Emniyet müdürü Murat Çetiner de siteye yayın danışmanlığı yapıyor.

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen bir çok çarpıcı dosya ile gündem olan Nordic Monitor özellikle terör, yabancı düşmanlığı, radikal ve ulusalcı örgütler ve dış politika konularında içerik üretiyor.

Sitenin Direktör Yardımcılığı’nı yapan Gazeteci Levent Kenez takipçilerine iyi haberi verdi. Nordic Monitor haber sitesinin Türkçe twitter hesabı açtını duyuran Kenez, çarpıcı dosyaların Türkçe özetlerine ve belgelerine bu @NordicMonitorTR adresinden ulaşabileceğini belirtti.

Nordic Monitor’un yaptığı özel haberlerle biri ‘MİT, 184 kişinin katili IŞİD emiri İlhami Balı’yı Ankara’da bir otelde ağırlamış’ başlıklı haberdi. Haber de Türkiye kanlı olayların faillerini ararken saldırının planlayıcı olarak bilinen IŞİD militanı İlhami Balı, MİT’in misafiri olarak Ankara Anadolu Otel’de ağırlandığı belgeleriyle haberleştirilmişti.

Nordic’in önemli haberlerinden biri de “SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi: ”Mehdi geliyor, ortamı hazırlıyoruz” haberiydi. Bu haber de kamuoyunda geniş yankı buldu ve SADAT Kurucu Başkanı da olan emekli tuğgeneral Tanrıverdi,  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyesi görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı.

Nordic Monitör’ün yaptığı önemli haberlerden birkaçına aşağıdaki linklerden ulaşabilsiniz…

https://www.nordicmonitor.com/2019/09/ilhami-bali-the-mastermind-of-isil-attacks-in-turkey-worked-with-turkish-intelligence-mit/

https://www.google.gr/amp/s/boldmedya.com/2019/09/04/mit-184-kisinin-katili-isid-emiri-ilhami-baliyi-ankarada-bir-otelde-agirlamis/amp/

Erdoğan’s chief advisor: We are working to open the way for the Mahdi, the redeemer of Islam

Kaynak:Aktif Haber

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...