Padernborn`da maskeler teslim edildi

Almanya’nın NRW eyaletine bağlı Padernborn şehrinde bugünlerde örnek bir dayanışma sergileniyor.  Wissen und Kültür e.V Derneği gönüllüleri “Komşuluk Yardımı” kapsamında yüz maskesi dikmeye başladi ve gecen günlerin ardindan nihayet maskeler bitti ve ilk teslimat Caritas’a yapildi.

Bugün öğlen saatlerinde hazirlanan ilk maskeler Caritas Paderborn’a teslim edildi. Wissen und Kültür e.V Derneği gönüllüleri teslimatların devamının yapilacagini belirtti. Gönüllülerden birisi şunlari ifade etti: “Son birkaç gün içinde yaklaşık 100 maske diken üyelerimizin ve gönüllülerimizin gayretli ellerine çok minnettarız. Dayanışma ve birlik-beraberlik göstermenin tam zamanıydi ve üyelerimiz üzerlerine dusen vazifeyi yerine getirdiler “.  Ayrica Bu kriz döneminde topluma sürdürülebilir manada destek olmaya devam edeceklerini de sözlerine eklediler.

Maskelerin dikilmesinde onca imkansizliklarina ragmen emek veren yeni göç etmiş bir çift: “Alman devleti bizi zor günlerimizde kabul etti ve bize  maddi manevi destek oldu. Almanya’da kendimizi güvende ve huzurlu hissediyoruz. Şimdi bir nebze olsun borcumuzu  geri ödemenin tam zamanı, keşke elimizden daha fazlasi gelseydi ve yanlarinda olabilseydik” diyerek  duygularını canı gönülden ifade ettiler.
WiKult yetkilileri son olarak yardımlaşma kampanyasına destek veren gönüllülerine emekleri için teşekkür etti.

Wissen und Kultur e.V Derneği gönüllüleri hız kesmeden maske dikmeye sonuna kadar devam edeceklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Ramis Kurt’tan Yepyeni Bir Süreç Romanı

Diyalog ve Entegrasyon Ödülleri Atina’da Sahiplerini Buldu

Virginia’da Coşkulu Kurban Bayramı Kutlaması

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi