Lawrence Geraty’den Hizmet’e dair İzlenimler

Toplumun ilerideki başarısının, genel manada, Hizmet Hareketi ve onun getirdiği prensiplere bağlı olan insanların varlığına bağlı olduğunu düşünüyorum.

Prof. Dr. Lawrence Geraty, 14 sene rektörlüğünü yaptığı Los Angeles Sierra Üniversitesi Arkeoloji ve Eski Ahit Araştırmaları Bölümü’nde Profesör olarak görev yapmaktadır. Doktorasını Harvard Üniversitesi’nde Suriye-Filistin arkeolojisi üzerine tamamladı.

“İslam dünyası içinde, Batı toplumunda hakim olan aşırı uç İslamiyet anlayışına karşı bu denli mücadele eden ve emek veren başka bir grup tanımıyorum.”

“Hizmet Hareketi’nin en çok takdir ettiğim noktalarından birisi, dinler-arası diyaloğa vermiş oldukları önemdir; çünkü bu şekilde insanlar benim kişiliğimi, inançlarımı nazara almış, beni dinlemeye ve benimle karşılıklı konuşmaya hazır olan insanlara bir değer vermiş oluyorlar.

Bu da, doğal olarak, beni o tür insanlarla arkadaşlık kurmaya teşvik ediyor.

Toplumun ilerideki başarısının, genel manada, Hizmet Hareketi ve onun getirdiği prensiplere bağlı olan insanların varlığına bağlı olduğunu düşünüyorum.”

“Açıkçası, Türkiye’de son gelişen olaylar beni endişeye sevk ediyor. Türkiye’nin gelişimine gıpta ile bakıyor, başarılarını takdir ile karşılıyordum. Fakat, umarım ki, tersine doğru bir gidiş söz konusu değildir.”

Kaynak:Spectra Media

İlgili Yazılar

Modacı Vasili Nakos: Sabredin, bir güneş doğacak

Shabodien Roomanay, “Siz üstün el olacaksınız”

“Hizmet’in savunduğu değerlere her zamankinden çok ihtiyaç var”

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi