Kuzeyin Soğuk Ülkesine Bahar Geldi; “Sadettin Başer”

Kuzey Avrupa turunda Hizmet Hareketi gönüllüleri ile buluşan Saadettin Başer, Norveç’ten sonra İsveç’in Stokholm ve Malmö şehirlerini de ziyaret etti. Başer’e ziyaretlerinde Harun Tokak da eşlik etti.

Ziyaret esnasında Hizmet hatıralarını paylaşan Başer, gönüllüleri Hizmet Hareketi’nin ilk yıllarına götürdü. Başer, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden olan Hüsrev Altınbaşak ve Mehmet Feyzi Pamukçu’nun tavsiyeleriyle Muhterem Hocaefendi’nin yanına gittiğini ve o günden sonra da Hizmet Hareketinden kopamadığını anlattı.

Konuşmasında, Orta Asya’ya gidiş hikayesinden ve o süreçte bizzat şahit olduğu ibretlik hatıralardan da bahseden Başer, Hocaefendi’nin Sovyetler Birliği yıkılmadan sadece 20 gün önce “yıkılış çatırtılarını duyuyorum” diyerek kendilerini Orta Asya’ya gönderdiğini söyledi.

İlgili Yazılar

İsveç Malmö’de “Yusuf Suresi” Kitabından Yarışma

Danimarka ve Norveç’ten Gelen Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

‘İnsanlık Karikatürleri’ Londra’nın İkonik Mekanlarında Sergilendi

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi