KHK’lı Duman: “Arkaya dönüp bakacak hiçbir şey kalmamıştı”

KHK’lı iki öğretmenin kendi başlarına bir bota binip iki çocuğuyla başlattıkları iltica süreçleri ve sonrasında yaşanan olaylarla bir devrin hikayesi.

15 Temmuz’un ardından çıkarılan KHK’larla ihraç edilen öğretmen sayısı on binlerle ifade ediliyor. Erdoğan Duman ve Filiz Duman KHK mağduru iki KHK’lı öğretmen.

Tenkil Süreci’nde ihraçlarının ardından gözaltı ve tutukluluk yaşayan aile, ardından bir bota binerek Türkiye’yi terketmek zorunda kaldılar. Erdoğan Duman, ailesini bir bota bindirerek, hiç kimseden yardım almadan ve can yeleksiz olarak Yunanistan’a geçirmeyi başardı.

Aile şimdi Hollanda’da hayata tutunmaya çalışıyorlar. Kısa sürede komşuları tarafından sevildiler. Hollandalı komşularına, tatile giderken evinin anahtarını onlara emanet edecek kadar güven telkin ettiler. Tanıştıkları insanlar, ‘Duman Ailesi’ni istiyoruz’ diye devlet makamlarına mektuplar yazdılar. Geleceğe umutla baktıklarını belirten Filiz Duman, şartlar bir gün düzelse dahi vefa örneği göstererek Hollanda’yı bırakmayacağını söylüyor. Erdoğan Duman ve Filiz Duman öğretmenler ile iki kızıyla yaşadıkları süreci TR724’ten Basri Doğan konuştu.

Kaynak:TR7/24-Bold Medya

İlgili Yazılar

Bükreşliler Anadolu Kültür ve Yemek Festivali’ne akın etti

Yeryüzü Mirasçıları Hollanda ve Belçika’da sahne aldı

Güney Afrika’da Star College’den Münazara Yarışmalarında Yarı Final Başarısı

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi