Haber

Kaçırılan bir öğretmenin hikayesi: AKP rejiminin icadı, transporterlar filim haline getirildi

‘MİT Çiftlikleri’ adı verilen yerlere siyah transporter araçlarla kaçırılan insanların hikayeleri bu kısa filimde yer alıyor.

AKP ve Erdoğan rejiminin bilgisi ve direktifleri doğrultusunda, başka Ankara olmak üzere, çeşitli şehirlerde sık sık yaşanan kaçırma olayları kısa bir filim haline getirildi. Siyah Beyaz isimli film çeşitli sosyal medya platformlarında yayınlanarak izleyiciyle buluştu.‘MİT Çiftlikleri’ adı verilen yerlere siyah transporter araçlarla kaçırılan insanların hikayeleri bu kısa filimde yer alıyor.

Türkiye’de  90’lı yıllarda Beyaz Toros’larla başlayan ve rejime muhalif insan kaçırılma olayları, günümüzde  ise AKP rejimi tarafından siyah transporter araçlarla yapılıyor. Onlarca insan, gündüz sokak ortasında siyah transporter araçlarla kaçırılıyor. Yaşanan bu hukuksuzluğa dikkat çekmek isteyen Gazeteci  Fatih Yılmaz şunları söyledi; “Beyaz Toroslardan siyah transporterlara” isimli 8 dakikalık bir kısa film yaptık. Sözkonusu filmde, bir öğretmenin hikayesi konu alındı. Normal hayatına devam eden öğretmen darbe sonrasında mesleğinden ihraç ediliyor ve bir müddet sonra sokakta yürürken siyah transporter araç ile kaçırılıyor. Gerçek olaylardan esinlenilen filmde, kaçırılan insanların isimleri ve kaçırıldıkları tarih de yer alıyor.”dedi.

Kaynak | Zaman-Avustralya

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu