Haber

İsveç’teki Hizmet gönüllüleri kampta kalan çocuklara hediye dağıttı

İsveç Malmö’de yaşayan Hizmet Hareketi gönüllülerinin çocukları, mülteci kampındaki çocuklara hediye dağıttı.

İsveç’in Malmö kentindeki hizmet gönüllüleri “Bütün çocuklar mutlu olsun” sloganıyla ‘Oyuncak köprüsü’ başlığıyla etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında hizmet gönüllüleri ve çocukları, hediyeler hazırladı. Çocuklardan bazıları kendi oyuncaklarını hediye ederken bazıları da hediye edeceği oyuncakları kendi parasıyla satın aldı. Toplanan hediyeleri hizmet gönüllüleri, Halland eyaletindeki mülteci kampındaki çocuklara dağıttı.

Hediyeleri dağıtan hizmet gönüllüleri, “Bu sene ikincisi gerçekleşen etkinlik hem hediye alan çocukları çok sevindirdi hem de çocuklarımızın empatilerini güçlendirerek akranlarına karşı sorumluluk bilinçlerini arttırdı.” dedi.

Hediye dağıtılan çocukların çok farklı ülkelerden ve ihtiyaç sahibi oldukları aktarılırken, “Aslında yaptığmız büyük bir şey değil ama bu bile bu çocukların mutlu olmasına yetiyor. Hizmet gönüllüleri arasında Türkiye’den çıkmak zorunda kalan mülteci arkadaşlarımız da var. Mülteci olmanın ne olduğunu, kamplarda yaşamanın ne kadar zor olduğunu iyi biliyoruz. Bu yüzden hizmet gönüllüsü arkadaşlarımız İsveç’in dört bir tarafında farklı etkinlikler düzenliyor. Bayramlaşmalar, özel gün kutlamaları, hediyeleşmeler şeklinde gerçekleşiyor. Birlik, beraberlik ve diyalog adına bu tür alışmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

Hediye alan çocukların sevinçleri yüzlerinden okunuyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu