Hollanda’nın Hilversum Kentinde Depremzedeler İçin Kermes Düzenlendi

Hollanda’nın Hilversum şehrinde Türkiye ve Suriye’de meydana gelen deprem felaketinin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak için kermes düzenlendi. Hizmet Hareketi gönüllüleri ve Suriyeli vatandaşların ortaklaşa düzenlediği kermese Hollandalılar büyük ilgi gösterdi.

Hilversum Belediyesi Meclis Üyesi Gerben van Voorden kermese katılan misafirler arasındaydı. Van Voorden yaptığı konuşmada; ”Bu özel günde böyle özel bir organizasyonda sizlerle olmak gurur verici. Daha önce Hilversum belediyesi olarak 50 bin Euro bağışta bulunduk. Hilversum belediyesi adına depremzedeler yararına yaptığınız yardım organizasyonu için teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Melina ve Evi isminde iki Hollandalı çocuğun depremzedeler için topladıkları parayı  zarf içinde görevlilere teslim etmeleri duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. İki kardeş annelerinin yaptığı tatlıları mahallelerinde komşularına satarak para toplamışlar.

Kermesin yapıldığı semt evinin müdiresi Moenik hanımefendi; Depremzedelere yönelik yapılan bu kermese ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtirken, çok sayıda gönüllünün muhteşem bir organizasyon yaptığını ve bundan çok etkilendiğini söyledi. Hizmet Hareketi gönüllüleriyle semt evinde yeni projeler yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Kermese gelen misafirler hatıra defterine depremle ve kermesle ilgili duygu ve düşüncelerini yazdılar. Kermesten elde edilen gelir, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere gönderilecek.

 

İlgili Yazılar

Respect Kur’an Okulu’ndan Yetişkinler için Kur’an Tilaveti Programı

Acacia Derneği’nden Birlik ve Beraberlik İçin Aşure İkramı

Lumina Eğitim Kurumları, Uluslararası Matematik Olimpiyatları’na Damga Vurdu

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi