Hizmet gönüllüleri Kurban’da Afrika’ya el uzattı

Kendi dertlerini bir kenara koydular, başkalarının derdiyle dertlendiler.Hizmet gönüllüleri bu Kurban Bayramı’nda da Afrika’daki kardeşlerini unutmadı.

Uluslararası yardım kuruluşu Time To Help öncülüğünde, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara kurban eti ulaştırıldı.

Yardımların ulaştırıldığı yerlerden biri de yoksulluk ve yoklukla boğuşan Afrika kıtası idi. Almanya’nın çeşitli şehirlerinde yaşayan hizmet gönüllülerinin yaptığı Kurban bağışları 35 milyon nüfusun yaşadığı Uganda’da kesildi.

Time To Help Gönüllüleri yaşanan o güzel anları cep telefonlarına kayıt etti.

Kurban kesim işlemini Time To Help ve Afrika’da faaliyet gösteren Nile Development Agency ortaklaşa yürüttü.Daha önce belirlenen ihtiyaç sahiplerine yardım makbuzu dağıtıldı.

Daha önce satın alınan kurbanlar, bayramının birinci sabahı bağışı yapılanların isimleri okunarak kesildi. Daha sonra paketlenen etler, makbuzu getiren ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Uganda Kurban Dağıtımı-2019

Yardımı alanların gözlerindeki mutluluğu görülmeye değerdi.

Türkçe konuşan Ugandalı David, yardım edenlere çok teşekkür etti.

Afrika’daki kurban dağıtım adreslerinden bir diğeri de Tanzanya idi. Almanya, Azerbaycan,İsviçre,Malezya, Hollanda, Danimarka, Avusturya ve İngiltere’den gelen Time To Help gönüllüsü 55 kişi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için günler öncesinden ülkeye gelerek Kurbanları satın aldı.

Kurbanlar modern tesislerde kesildi.İhtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Gönüllüler Kurban kesim ve dağıtım aşamalarını da Time To Help’in Facebook sayfasından zaman zaman canlı yayınladı.

İlgili Yazılar

İsveç Malmö’de “Yusuf Suresi” Kitabından Yarışma

Danimarka ve Norveç’ten Gelen Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

‘İnsanlık Karikatürleri’ Londra’nın İkonik Mekanlarında Sergilendi

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi