Haber

Felaketzedelere Herne’li gönüllülerden yardım eli

Almanya yakın zamanda büyük bir sel felaketi yaşadı. NRW eyaletinde bulunan pek çok şehirde ağır hasarlar oluştu. Çoğunluğu Ahrweiler şehrinde olmak üzere 133 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan afetin açtığı yaralar, ülkenin dört bir yanından gelen yardımseverler sayesinde sarılmaya devam ediyor. Gemeinsam für Herne e.V, Lotus Bildungszentrum e.V ve Feather College e.V. dernekleri 25 kişilik ekiple felaketin merkezi konumundaki Ahrweiler’a yardıma koştu. Herneli gönüllüler pişirdiği 500 kişilik yemeği afetzedelere dağıttı. Yapılan ikramlar yüzlerde bir nebze de olsa gülümsemeye vesile oldu.

Organizasyona katılan dernek gönüllülerinden Ayla Hanım; ” Afetzedeler bizi büyük bir sevgiyle karşıladı ve yanlarında olduğumuz için minnet duyduklarını belirttiler. Yemekleri hem alırken hem de yedikten sonra defalarca teşekkür ettiler, onlarda bize ikramda bulundular.” dedi.

14-15 Temmuz tarihlerinde yaşanan felakette yüzlerce ev kullanılamaz hale gelirken, 1000’e yakın kişi de evsiz kalmıştı. 2 aydan fazla zaman geçmesine rağmen, bazı evlerin bodrum ve zemin katları hala kullanılamaz durumda. Evsizlerden bir kısmı kamplarda kalırken, diğer kısmı ise yakınlarının yanında kalmaya devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu