Haber

BAŞLADI | Tenkil’de kaçırılmaları konuşuyoruz

Kaçırılan, kaybedilen bir başka deyişle, meçhule gönderilmeye çalışılan hayatlar.
Tenkil Süreci, Türkiye’nin üzerine adeta bir karabulut gibi çöktü. Hukuksuzluklara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.700’ü aşkın insan cezaevlerinde, işkence odalarında, Ege ile Meriç’in soğuk sularında, ve farklı mekanlarda hayata veda etti. 100’ü aşkın eğitimci ise bir haydut muamelesi yapılarak, yıllar önce eğitim faaliyetleri için gittikleri ülkelerden zorla getirildi.1990’lı yıllarda yapılan zorla kaybedilmeler bugünde devam ediyor. Zulme uğrayanlar ve kaybedilenler sadece Hizmet Hareketi mensupları değil tabii ki. Farklı kesimlerde insanlık dışı muameleye maruz kalıyor.

Tenkil Müzesi Derneği olarak, yapılan kaçırmaları ve hukuksuzlukları, BU AKŞAM 19 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 21.00’de(Türkiye Saati) TR7/24 YouTube kanalı ve Hotbird uydusundan yayın yapan MC EU TV ekranlarından CANLI bir kere daha dünyaya duyuracağız.
Gazeteci Fatih Akalan moderatörlüğünde gerçekleştireceğimiz CANLI yayınımızın konukları Kırgızistan’da kaçırılan eğitimci Orhan İnandı’nın eşi Reyhan İnandı, Malezya’dan kaçırılarak Türkiye’ye getirilen eğitimci İsmet Özçelik’in eşi Hatice Özçelik, Gazeteci-Yazar Herkül Millas, Tenkil Müzesi Yönetim Kurulu Üyesi Halit Soylu, hukukçu Kemal Karanfil ve geçtiğimiz günlerde Kenya’dan kaçırılan Selahattin Gülen’in ağabeyi gazeteci Kemal Gülen.

Unutmuyoruz, unutturmuyoruz. Tenkil Müzesi Derneği olarak tarihe not düşüyor, işkence de zaman aşımı olmadığının altını bir kere daha çiziyoruz. Cumartesi akşamı ( BU AKŞAM ) CANLI yayınımıza sizleri de bekliyoruz.

Tarih: 19 Haziran 2021
Yer :TR724 YouTube ve MC EU TV Kanalı
YAYIN SAATLERİ:
20.00 Avrupa
21.00 Türkiye
14.00 ABD
00.00 Kırgızistan(20 Haziran)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu