Ali Bayram Ağabey vefat etti

 Dr. Ali Bayram Ağabey, diyar-ı gurbette  hakka yürüdü.

Yıllarını eğitim faaliyetlerine adamış önden giden atlılardan biriydi.Sayısız talebe yetiştirdi okullar açtı.Orta Asya Cumhuriyetleri’nin bağımsızlığına kavuşmasından sonra Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin işaretleri neticesinde Azerbaycan,Özbekistan,Kazakistan ve Kırgızistan’a gitti. Pekçok eğitim müesseselerinin açılmasına vesile oldu.Hayatını hep hizmet eksenli yaşadı. Önden Giden Atlılar’dan Bayram Ağabey, ömrünün son dakikalarına kadar da Hizmet etti.

15 Temmuz’dan sonra o da pek çok insan gibi mecburi olarak hicret etmek zorunda kaldı. Dr.Ali Bayram Ağabey bugün hicrette bulunduğu Mısır’da ruhunun ufkuna yürüdü.

Haydar Aliyev, vefatından bir kaç öy önce (2003) Bakü’deki Başkanlık Saray’ında, Dr. Ali Bayram’ı kabulü

Bayram ağabeyin vefatının ardından da önemli isimler sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaştı.

İlahiyatçı Yazar Harun Tokak paylaştığı mesajında:

“İslam davasının günümüzdeki önemli rükünlerinden biri olan Asya bozkırlarına ilk koşturan küheylan oralarda büyük hizmetlere vesile olan rüyalarımızın muabbiri sevecen sempatik gönül insanı değerli ağabeyim Dr Ali Bayram bey Hakkın rahmetine yürümüştür Mekanı Firdevs olsun inş. // Hayatını Kur’an hizmetinde tüketmiş İyi bir Mümin,güzel bir dost,Hakiki bir kardes,Fedakar bir Şakird, Hakikatlı bir kalem,Araştırmacı , gayretli, gurbette Hakk’a Yürüyen Ali Bayram hocamıza mağfiret, Başta büyüğümüze, dava arkadaşlarımıza,aile efradına taziyetlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Bayram Ağabey sunucu Kemal Gülen’in de kayınpederiydi. Kemal Gülen’de üzücü haberi bir başka gurbet diyarında alıp takipçileriyle paylaştı.Gülen paylaşımında;

“Ali Bayram hoca benim Arapça hocam, kayınpederim ve hicrette yol arkadaşımdı. Kuran adamı, Allah dostu, peygamber sevdalısıydı. Bugün gurbette ruhunun ufkuna yürüdü. Allah Firdevsiyle sevindirsin.”   dedi.

 

 

İlgili Yazılar

Virginia’da Son İftar ve Bayramlaşma Programı

Hamburg’da Renkli Bayram Şenliği

Ramazan Bitse de O Gönüllülerle Bağını Koparmıyor

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi