Abdullah Aymaz Ağabey’le Muharrem ayı özel Risale-i Nur sohbetleri devam ediyor

Hizmetten YouTube kanalında Abdullah Aymaz Ağabey’le Risale-i Nur sohbetleri devam ediyor. Muharrem ayına özel olarak Aymaz Ağabey, risalelerde Efendimiz’in (sav) Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’e olan sevgisinin yer aldığı bölümleri anlatmaya devam ediyor.

İslam tarihinin en acı sahnelerinden biri Kerbela’da yaşandı. Efendimizin (sav), torunu Hz Hüseyin, Kerbela’da yakınlarıyla birlikte şehit edildi. Aradan geçen 14 asıra rağmen Kerbela’nın acısı müslümanların yüreğinde tazeliğini koruyor. Her yıl Muharrem ayı geldiğinde, yeniden Kerbela hatırlanır. Hz Hüseyin’e rahmet, Yezid ve Yezid soylulara lanet okunur. Üstad Bediüzzaman Said Nursi, Risaleler’de Kerbela olayına farklı bir pencereden bakmaktadır. Bu akşam Muharrem Ayına özel 4. Lem-a’nın 1. Makamının 2.Nüktesinde geçen Efendimiz’in (sav) Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’e olan sevgisinin anlatıldığı kısmın devamını dinleyeceğiz.

21 Ağustos 2021 Cumartesi

20.30 Berlin Saati

21.30 İstanbul Saati

14.30 Newyork Saati

19.30 Londra Saati

İlgili Yazılar

Respect Kur’an Okulu’ndan Yetişkinler için Kur’an Tilaveti Programı

Acacia Derneği’nden Birlik ve Beraberlik İçin Aşure İkramı

Lumina Eğitim Kurumları, Uluslararası Matematik Olimpiyatları’na Damga Vurdu

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi