ABD’nin New Jersey Eyaleti’nde Bayram Şenliği

ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan hizmet gönüllüleri , Türk Kültür Merkezi (TCC) tarafından düzenlenen Kurban Bayramı etkinliklerinde buluştu. Bu yıl bayramın, Babalar Günü ile aynı güne denk gelmesi sebebiyle özel etkinlikler yapıldı.

Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı bu renkli programa Amerika’da yaşayan farklı etnik kökenli insanlar da ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında düzenlenen çekilişle şanslı dört baba, çeşitli hediyeler kazandı. Genç sanatçılardan Ayhan, mini bir konser ile (Türk Müziği) katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Adeta festival havasında gerçekleşen etkinlikte cağ kebabından gözlemeye ve farklı tatlılara kadar birçok farklı tad katılımcılara sunuldu.

Daha öncesinden kurulmuş büyük çadırların altında bayramlaşan Türk-Amerikan toplumu, saatlerce birlikte vakit geçirme fırsatı buldu.

Özellikle aileler ve çocuklar için düzenlenen özel etkinlikler büyük ilgi gördü. Çocuklar için hazırlanan oyun alanları, illüzyon gösterileri, zıplama evleri, pamuk şeker ve yüz boyama gibi aktiviteler çocukların bayram sevinci yaşamalarına vesile oldu. Çocukların neşesi ve coşkusu etkinliğe ayrı bir renk kattı. Bazı işadamları festivale katılan çocukların tamamına bayram harçlığı vererek miniklerin yüzlerini güldürdü. Festivale katılan bazı Amerikalılar, özellikle yemek stantlarına büyük ilgi gösterdi.

Katılımcılar, bu tür etkinlikler düzenleyen vakıfların çabalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bu büyük buluşma, New Jersey’deki Türk toplumunun kültürel zenginliğini ve birlikteliğini pekiştirmenin yanı sıra, farklı kültürler arasında köprüler kurma imkanı da sağladı.

İlgili Yazılar

Respect Kur’an Okulu’ndan Yetişkinler için Kur’an Tilaveti Programı

Acacia Derneği’nden Birlik ve Beraberlik İçin Aşure İkramı

Lumina Eğitim Kurumları, Uluslararası Matematik Olimpiyatları’na Damga Vurdu

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi