Fontäne Kültür Merkezi, zıt kutupları birleştirdi

Almanya’da faaaliyet gösteren Fontäne kültür merkezi karşıt görüşlerin katıldığı ilginç bir fotoğraf etkinliği düzenledi. Etkinliğin ana teması “Diyalog”tu.

Ülke genelinde “Demokratik Yaşam” projesi kapsamında başlatılan etkinliğin adresi Rhein şehrindeki Ludwigshafen Berliner Platz idi.

“Dialog In Rheinland-Pfalz” ismiyle duyrulan etkinlikte ilginç bir faaliyet yapıldı.Farklı görüşten insanlar bir araya gelip fotoğraf çektirdi.Fotoğrafın amacı ise farklılıkların aslında bir zenginlik olduğunu ve iyi anlaşabildiğini göstermekti.

Ludwigshafen’deki etkinlikte tam 84 kişi bu mesajı verebilmek için sevgiyle objektiflerin karşısına geçti ve dostluk mesajı verdi. Sabah 8’de başlayan çekimler akşam geç saatlere kadar devam etti. Belediyenin de desteklediği organizasyon çevreden ve katılımcılardan tam not aldı.

Bazı basın yayın kuruluşları da çalışmaya katılarak ilgi gösterdi.

Ünlü fotoğraf sanatçısı Thomas Brenner daha önce farklı şehirlerde de bu projeyi yaptı. Sonuncusu Ludwigshafen’de Fontane Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışma da çekilen fotoğraflar katılımcılara gönderilerek internet sitelerinde de yayınlanacak.

İlgili Yazılar

Virginia’da Son İftar ve Bayramlaşma Programı

Hamburg’da Renkli Bayram Şenliği

Ramazan Bitse de O Gönüllülerle Bağını Koparmıyor

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi